Pluszaczek Blog

Pluszowo ale ostro

Zachwycające wnętrza domów – 3 modne style aranżacji

sypialnia

Dom można urządzić na wiele różnych sposobów – niektórzy preferują ponadczasową klasykę, podczas gdy inni podążają za nowoczesnymi trendami. Gdy szukasz inspiracji na urządzenie domu, sprawdź nasze propozycje!

1. Styl industrialny – loft, czyli surowy szyk

Obecnie jednym z najmodniejszych stylów w aranżacji wnętrz jest loft. Pod tym terminem kryją się industrialne wystroje, które przyciągają uwagę swoją surowością, ale też niebanalną elegancją.

Lofty to wnętrza, które wzorowane są na wyglądzie dawnych, poprzemysłowych pomieszczeń. Po raz pierwszy styl ten wytworzył się w starych fabrykach, które przekształcane były na pomieszczenia mieszkalne. Teraz taki efekt można odtworzyć w każdym wnętrzu.

Charakterystyczne elementy stylu industrialnego: cegła na ścianach, elementy z szarego betonu, lite drewno, metalowe elementy, meble w klasycznym stylu, na przykład sofa typu chesterfield, orientalny dywan.

2. Styl boho – z miłości do natury i swobody

Drugim modnym stylem jest boho. Razem z nim wnętrza domów mogą przemienić się w bardzo przytulne, naturalnie wyglądające przestrzenie, które stwarzają idealne warunki do relaksu.

Boho to styl, który stanowi ciekawe połączenie wnętrz skandynawskich oraz rustykalnych. Dominują w nim jasne kolory, między innymi biel, beże czy szarości, które przełamane są kolorowymi dodatkami i dekoracjami, na przykład dywanami czy zielenią kwiatów. Efekt jest bardzo świeży, przyjazny, przytulny.

Charakterystyczne elementy stylu boho: wygodna sofa z kolorowymi poduszkami, ręcznie wyplatane kosze, zielone kwiaty, meble vintage, kolorowe dodatki w eklektycznym wymiarze.

3. Styl skandynawski – nadal bardzo popularny

Trzecim stylem, któremu chcemy bliżej przyjrzeć się w naszym artykule, jest styl skandynawski. Takie wnętrza domów znane są już wielu osobom i nadal są w modzie. Skandynawski styl zachwyca swoją prostotą, ale przy tym jest bardzo przytulny. Jasne kolory powodują, że przestrzenie można także łatwo rozświetlić, optycznie powiększyć.

Styl skandynawski jest bardzo dobrym wyborem do wielu wnętrz, między innymi do salonów i sypialni, kuchni czy do łazienek Świetnie nadaje się też do małych pokojów, kawalerek, w których ważne jest nadanie przestrzeniom atrakcyjnego wyglądu bez efektu przytłoczenia.

Charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego: biały kolor ścian, jasne meble – białe i drewniane, brak firanek na oknach i delikatne zasłony, przytulne oświetlenie, dekoracje w stylu hygge jak ciepłe poduszki, koce.

Zachwycające wnętrza domów – 3 modne style aranżacji
Przewiń na górę