Pluszaczek Blog

Pluszowo ale ostro

Jaka pamiątka chrztu świętego będzie najlepsza? Doradzamy!

chrzciny

Pamiątka chrztu jest wyjątkowym podarunkiem, ponieważ jego zadaniem jest przypominanie o ważnym wydarzeniu jak chrzest święty. Jednocześnie może być ona unikatową pamiątką, która po wielu latach będzie przywodziła na myśl wspomnienia zarówno o chrzcie, jak i o osobach, które ją podarowały. Jaka będzie najlepsza pamiątka na chrzciny? Zobacz propozycje, które przygotowaliśmy!

Kto kupuje pamiątkę chrztu?

Podarunek jak pamiątka na chrzest święty najczęściej kupowany jest przez chrzestnych, czyli przez osoby, które są w tej uroczystości bardzo ważne, ponieważ mają one na celu pomóc w wychowaniu dziecka w wierze.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pamiątka na chrzest święty została także zakupiona przez inne osoby. Często taki podarunek wręczają wtedy dziadkowie, wujostwo, dlatego też nie ma pod tym względem żadnych większych ograniczeń.

Jak wybrać odpowiednią pamiątkę na chrzest?

Dobór odpowiedniej pamiątki może być jednak nie lada wyzwaniem. Jak zatem wybrać najlepszy upominek na tę okazję?

Wybór jest spory i to nie tylko popularne podarunki jak pozytywka, kartka, obrazek, pudełko, skrzynka, różaniec, ale również innego rodzaju upominki, które są jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane, na przykład jak exploding box, czyli wybuchające pudełko zawierające w środku upominki albo balony napełnione helem.

Dodatkowo bardzo popularnym pomysłem jest personalizowana pamiątka chrztu, co oznacza, że jest ona uzupełniona o unikatowe nadruki albo grawerunki. Dzięki temu jest tak wyjątkowa i oryginalna, ponieważ nie ma drugiej takiej samej.

Oczywiście, nadal bardzo popularne jako podarunki, na przykład pamiątka chrztu od dziadków, są różne religijne dekoracje, na przykład jak krzyżyk, obraz na ścianę. Może być to też Biblia albo inna książka.

Pamiątki chrztu dla chłopca i dla dziewczynki

Na ogół upominki przeznaczone na chrzest jako pamiątka są wybierane zależnie od płci dziecka, dlatego warto również zapoznać się z różnymi propozycjami w tym zakresie.

Pamiątka chrztu dla chłopca

Jako pamiątka chrztu dla chłopca od chrzestnego albo od chrzestnej doskonale mogą sprawdzić się różnego rodzaju upominki, które powiązane są właśnie z płcią.

Zaliczane są do nich między innymi podarunki jak drewniana figurka, na przykład w kształcie samochodu albo samolotu, srebrna ramka dekorowana takimi motywami.

Często kupowane są również podarunki w formie pudełek dekoracyjnych, które w środku zawierają upominki, na przykład jak biżuteria. Alternatywnie można zdecydować się na plakaty personalizowane przeznaczone specjalnie dla chłopców.

Pamiątka chrztu dla dziewczynki

Co natomiast dobrze sprawdzi się jako pamiątka chrztu dla dziewczynki od chrzestnej albo od chrzestnego? W takiej sytuacji również wybierane są podobne podarunki jak dla chłopców, przy czym mają one inną stylistykę oraz kolorystykę, aby pasowały właśnie dla dziewczynki.

Podarunki te mają często motywy kwiatów, lalek, mają jaśniejsze kolory od tych przeznaczonych dla chłopców.

Pamiątka dla gości i chrzestnych

Warto wskazać, że pamiątki z okazji chrztu wręczane są nie tylko małemu dziecku, które jest w tym dniu najważniejszą osobą. Również mogą otrzymać je goście oraz chrzestni biorący udział w uroczystości.

Najczęściej jako pamiątki przeznaczone dla gości wybierane są wtedy słodkie upominki jak czekoladki, cukierki. Również mogą być to upominki w formie figurek z karteczką z podziękowaniem, magnesów.

Jako pamiątkę dla chrzestnych z kolei zwykle wybierane są wtedy droższe upominki, na przykład może być to kosz upominkowy z dobrym alkoholem albo słodyczami.

Jaka pamiątka chrztu świętego będzie najlepsza? Doradzamy!
Przewiń na górę