Pluszaczek Blog

Pluszowo ale ostro

Wojciech Cejrowski- podróżnik o bardzo barwnym i nietuzinkowym życiorysie

Wojciech Cejrowski to człowiek obdarzony rozlicznymi zdolnościami i talentami. Jednak szerszej publiczności dał się przede wszystkim poznać jako wybitny i wszędobylski podróżnik, który nie zawaha się pojechać nawet w najbardziej dziewicze rejony świata, aby sprawdzić, czy po dawnych wierzeniach i kulturach nie pozostał jeszcze jakiś ślad.

Sylwetka Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski urodził się 27 czerwca 1964 roku. Jeśli chodzi o jego wykształcenie, to ten znany podróżnik ukończył Państwową Szkołę Teatralną w Warszawie, a także studiował historię sztuki na Uniwersytecie Katolickim w Lublinie. Z innych ciekawostek warto wspomnieć o tym, iż Wojciech Cejrowski zadebiutował nie tylko jako osobowość telewizyjna, lecz także jako satyryk. Mało kto wie także o tym, że w szkole średniej Cejrowski miał praktyki zawodowe jako cieśla.

Życie prywatne Wojciecha Cejrowskiego

Jeśli chodzi o tę sferę ludzkiej egzystencji, to Wojciech Cejrowski był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą ukochaną była Beata Pawlikowska także znana podróżniczka. Aktualnie mieszka ze swoją drugą małżonką w USA. Wojciech Cejrowski może pochwalić się biegłą znajomością czterech języków. Co zrozumiałe świetnie włada językiem polskim oraz angielskim, ale oprócz nich zna także i to dość dobrze język hiszpański i język portugalski.

Co do poglądów na życie to znany podróżnik jest raczej konserwatystą. A to dlatego, iż otwarcie sprzeciwia się mniejszościom seksualnym. Nie jest też entuzjastą aborcji oraz edukacji seksualnej w szkole. Z tego, co otwarcie deklaruje- można wywnioskować, iż jest wierzący i sprawy Kościoła oraz wiary żywo go obchodzą.

Dokonania zawodowe Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski swoją przygodę ze szklanym ekranem rozpoczął od roli współprowadzącego program Non Kolor u boku Wojciecha Manna. Miał też swój autorski program WC kwadrans, który prowadził w TVP 1 przez dwa lata. Miłośnikom podróży i zwiedzania Cejrowski kojarzy się głównie jako felietonista. Zrealizował on 30 reportaży, którym tematem przewodnim była Ameryka Południowa.

Co jeszcze wyróżnia Wojciecha Cejrowskiego z grona znanych podróżników?

Na pewno o Wojciechu Cejrowskim można powiedzieć, że potrafi poświęcić się dla sprawy. Na przykład, gdy celem jego obserwacji była Ameryka Południowa albo Amazonia bez zająknięcia i słowa sprzeciwu potrafił zaszyć się na wiele tygodni na odludziu, albo w dżungli i żywić tylko tym, co dała mu natura.

Robił to, bo tylko tak mógł poznać zwyczaje i tryb życia miejscowej ludności. A gdy zebrał wystarczającą ilość informacji, dzielił się z nimi z widzami podczas telewizyjnych transmisji. Jak mówi sam zainteresowany, w trakcie swojej tułaczki po świecie odbył ponad 40 zagranicznych podróży.

Wojciech Cejrowski- podróżnik o bardzo barwnym i nietuzinkowym życiorysie
Przewiń na górę