Pluszaczek Blog

Pluszowo ale ostro

W Dziwnowie można miło spędzić wakacyjny czas

most zwodzony dziwnów

Dziwnów to mała, nadmorska miejscowość ulokowana na Mierzei Dziwnowskiej, pomiędzy Morzem Bałtyckim a rzeką Dziwną. Jest to bardzo popularna, letniskowa miejscowość, która oferuje szerokie plaże, czyste morskie wody i uzdrowiskowy klimat. Wprost idealne miejsce na letni, wakacyjny wypoczynek.

Dziwnowska plaża

Dziwnów to miejscowość przeznaczona dla turystów. Jest tu spokój i doskonałe warunki na wypoczynek, relaks i całkowite oderwanie się od miejskiego gwaru. Plaża w Dziwnowie ma aż 3 km, podzielona została przez cieśninę Dziwnę na wschodnią i zachodnią część. Każdy znajdzie tutaj idealne dla siebie miejsce do plażowania. Uważa się, że plaże w Dziwnowie są najlepiej strzeżonymi plażami na całym polskim wybrzeżu, a to dlatego, że ratownicy pilnują tutaj bezpieczeństwa osób kąpiących się od 15 czerwca aż do 15 września.

Nie tylko wypoczynek

Jak przystało na super nowoczesną miejscowość letniskową, w Dziwnowie znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych. Są tam zarówno domki letniskowe, jak i nowoczesne obiekty wypoczynkowe oraz ekskluzywne apartamenty. Ponadto jest to miejscowość, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Turysta przyjeżdżający do Dziwnowa nie jest skazany na nudę ani na bezczynne opalanie się. Jest tu wiele ciekawych miejsc i ciekawych propozycji aktywnego wypoczynku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, rodziny z dziećmi jak i osoby starsze i młodsze.

Inne atrakcje Dziwnowa

Ciekawostką jest most zwodzony w Dziwnowie. Jest to przykład mostu, którego rodzaj dzisiaj jest już rzadko spotykany. Znajduje się on na Cieśninie Dziwna i łączy wyspę Wolin ze stałym lądem. Obserwacja takiego mostu jest bardzo ciekawa, ale oczywiście nie jest to jedyna dziwnowska atrakcja. Znajduje się tam 3-kilometrowa promenada, idealna na spacery, porty rybacki i jachtowy, park zdrojowy i miejski, aleja gwiazd sportu, falochrony, betonowe falochrony zabezpieczające brzeg morza.
Z przystani statków wycieczkowych wyruszają pirackie okręty – w morze lub do Kamienia Pomorskiego. Jest to jedna z największych dziwnowskich atrakcji, bardzo popularna wśród przebywających tam turystów. Któż bowiem nie chciałby poczuć się piratem z Karaibów na Morzu Bałtyckim?
W Dziwnowie znajduje się też park miniatur wraz z kolejką oraz szlak rowerowy, łączący Dziwnów z Dziwnówkiem. Bardzo dużo możliwości wypoczynku aktywnego daje położenie samej miejscowości. Znajduje się ona w pobliżu morza i rzeki, wyspy i lądu stałego. Można się więc tam poruszać jachtem, samochodem, jak również rowerem, a nawet konno. Jest to też idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych i spływów kajakowych.

Zapomnieć się w Dziwnowie

W Dziwnowie można wypocząć czynnie i oddając się pełnemu lenistwu. Jest to miejsce spokojne i bardzo ciekawe. Dodatkową atrakcją mogą być koncerty, które odbywają się w hali sportowo – widowiskowej. Z Dziwnowa nie jest daleko do Bałtyckiego Parku Dinozaurów, położonego we Wrzosowie, jak również można wspiąć się wysoko w parku linowym. Z letniskowej miejscowości nie jest daleko do położonych w pobliżu latarni morskich w Niechorzu, w Kikucie i Świnoujściu. Idealnym wyborem dla dzieci może okazać się dmuchany świat Letti Lili, a dla rodziców – nauka windsurfingu. W Dziwnowie można się zapomnieć, idealnie wypocząć i nabrać sił na powrót do codziennych obowiązków.

W Dziwnowie można miło spędzić wakacyjny czas
Przewiń na górę