Pluszaczek Blog

Pluszowo ale ostro

Platforma Obywatelska- partia, którą targały liczne afery i skandale

politycy

Platforma Obywatelska to partia, która sprawowała władzę w Polsce przez osiem lat. Trzeba uczciwie powiedzieć, że okres jej rządów nie należał do najbardziej udanych. A to dlatego, że jej przedstawiciele bardziej dbali o własne potrzeby materialne niż o interesy państwa. Nie dziwi zatem fakt, że za kadencji PO afera goniła aferę. I trudno było nie zauważyć, że korupcja i nepotyzm stały się obowiązującym prawem.

Afera taśmowa- czemu wydarzenie to tak wstrząsnęło Platformą Obywatelską?

   Afera taśmowa tak bardzo zaszkodziła Platformie Obywatelskiej, ponieważ pokazała, jak pogardliwy stosunek do Polek i Polaków i ich codziennych problemów mieli główni liderzy wyżej wymienionego ugrupowania. Poza tym dzięki niej wyborcy dobitnie zrozumieli, że aktualnie rządzący politycy wcale nie skupiają się na tym, by rozwijać kraj i zasypywać różnicę między poszczególnymi regionami. Im bardziej chodziło, o to, by zaspakajać własne ambicje, potrzeby i marzenia. A najlepszym narzędziem ku temu była wyprzedaż majątku narodowego. 

Afera taśmowa bardzo negatywnie wpłynęła na wiarygodność Platformy Obywatelskiej. I była tak naprawdę tylko małym kamyczkiem, który uruchomił potężną lawinę afer i skandali obyczajowych z udziałem PO. Wspomnianej aferze dodaje nieco pikanterii fakt, iż to kelnerzy pracujący w jednej z warszawskich restauracji nagrali głównych prominentów Platformy w trakcie ich prywatnych spotkań w tymże lokalu i to oni udostępnili prasie pozyskane w ten sposób stenogramy. 

Afera z Otwartym Funduszem Emerytalnym- co wspólnego z tą sprawą miała Platforma Obywatelska?

  Otóż bardzo dużo. Donald Tusk, który był wtedy premierem, za namową swoich ministrów postanowił rosnącą dziurę budżetową zmniejszyć przy pomocy pieniędzy, które Polacy i Polki zgromadzili na poczet swojej przyszłej emerytury. Zrobił to oczywiście- nie pytając ich w ogóle o zdanie. Co wywołało społeczną konsternację i oburzenie. Sprawę badała oczywiście prokuratura. Jednak jak nie trudno zgadnąć, skradzione przez Platformę Obywatelską pieniądze nigdy się już nie odnalazły. I jak się później okazało, nie zasiliły budżetu państwa, tak jak twierdził Donald Tusk.

Podwyższenie wieku emerytalnego – kolejne wykroczenie, którego wobec Polaków dopuściła się Platforma Obywatelska

Podwyższenie wieku emerytalnego to kolejny haniebny czyn, którego dopuściła się Platforma. Chociaż jej przedstawiciele zaklinali się, iż tego nie zrobią. To jednak bez wahania podpisali ustawę, która pozwalała na to, by wszyscy Polacy pracowali do 67 roku życia bez względu na płeć. Ustawa ta była szczególnie niekorzystna dla pań. One bowiem musiałyby pracować o siedem lat dłużej. To dla wielu z nich oznaczało, że musiałyby pracować ponad siły, gdyż ich stan zdrowia nie pozwalałby na tak długą aktywność zawodową.

Amber Gold – afera która przelała czarę goryczy

 W skrócie była ona oparta na tak zwanej piramidzie finansowej. Właściciel wyżej wymienionego parabanku zagarnął wszystkie wpłacane do niego fundusze. I w ten oto sposób pozbawił wszystkich oszczędności życia wielu Polaków. Chociaż przedstawiciele Platformy Obywatelskie łącznie z premierem o tym wiedzieli, nie zrobili nic, żeby ukarać sprawców i odzyskać zawłaszczone przez nich pieniądze. Po tym głośnym skandalu notowania Platformy Obywatelskiej bardzo zmalały. Do tego stopnia, że jesienią 2015 roku straciła ona władzę na rzecz Prawa i Sprawiedliwości.
Platforma Obywatelska- partia, którą targały liczne afery i skandale
Przewiń na górę